Nasza pieczęć

Strona parafii rzymskokatolickiej
pw. św. Michała Archanioła
w Witoszynie

Witamy na stronie naszej parafii! Znaleźć tu można informacje o niej samej, o naszym patronie, duszpasterzach, a także aktualności związane z życiem parafii, które regularnie umieszczane będą na stronie obok. By dowiedzieć się więcej, wystarczy kliknąć jedną z zakładek po lewej stronie księgi, by przejść do wybranego działu.

Ważne Informacje

Dowiedz się więcej o naszej parafii, czasie i miejscu prowadzonych nabożeństw, a także o sposobach kontaktu z nami, klikając tutaj lub wybierając zakładkę "O Parafii" po lewej stronie księgi.

Trzecia Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2021 r.

W naszej diecezji przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kapłanami Seniorami. Dziękuję za finansowe wsparcie Domu Księży Emerytów.

W zakrystii można nabyć opłatki oraz świece Caritas.

W środę nie będzie mszy w Witoszynie.

W piątek ostatnie Roraty. Zapraszam wszystkich do Witoszyna na 16:00 lub do Wymiarek na 17:00. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów.

W sobotę dzień spowiedzi przedświątecznej. Zapraszam każdego, kto chciałby się wyspowiadać na godzinę 11:00 do Koninia lub na 12:00 do Witoszyna albo na 13:30 do Wymiarek. Proszę skorzystać z możliwości posługi wielu kapłanów naszego dekanatu. Przekażcie, proszę, tą informację Waszym bliskim, sąsiadom.

Ze względu na spowiedź zmianie ulegną godziny odprawiania mszy. W Wymiarkach będzie ona odprawiona bezpośrednio po spowiedzi (około 14:15) a w Lutynce o godzinie 15:00.

Przyszłą niedziela jest niedzielą maryjną. Zapraszam do modlitwy wspólnoty maryjne naszej Parafii. Msza św. w intencji Rodzin Apostolatu Maryjnego odprawiona będzie w Koninie.

Kancelaria parafialna czynna jest w każdy czwartek od 18 do 19.

W związku z postępującą falą zakażeń serdecznie proszę o braterską życzliwość, przestrzeganie reżimu sanitarnego i wzajemne wsparcie.

Wieści z parafii

"Coś dla duszy, serca i... oczu!" 13.10.2021r.

Wyjątkowe pamiątki związane z udzieleniem sakramentu, niepowtarzalne dekoracje roku liturgicznego, najwyższej klasy dewocjonalia - to wszystko prosto z włoskiego sklepu Holyart. Zachęcam do wizyty klikając tutaj: www.holyart.pl

"Nasz cmentarz w Internecie" 19.09.2021r.

W serwisie internetowym eCmentarze.pl pojawiła się wirtualna strona cmentarza parafii św. Bartłomieja Apostoła w Koninie Żagańskim, na której będzie można sprawdzić wszelkie informacje na temat osób tutaj pochowanych, jak i płatności. Zapraszam do wizyty klikając tutaj: www.ecmentarze.pl